Facebook
Allegro
YouTube
arrow_upward

Blog

łyżka do koparki

Co warto wiedzieć o łyżkach do koparek?

Koparki stanowią nieodłączną część większości prac budowlanych. Spotyka się je przy remontach dróg, modernizacjach terenu czy budowie budynku. To właśnie dzięki tym maszynom budowlanym, większość robót ziemnych przeprowadzana jest w sposób błyskawiczny i przede wszystkim zgodny z założeniami. Niemniej jednak warunkiem prawidłowego funkcjonowania sprzętu jest dobór odpowiednich, sprawnych części. Podstawą jest zakup właściwych łyżek dopasowanych do konkretnych planowanych prac.

Czytaj dalejsworznie i tuleje

Dlaczego powinno się tulejować maszyny budowlane?

Maszyny budowlane, w tym na przykład koparki, z reguły charakteryzują się dość długą żywotnością. Niemniej jednak w wyniki eksploatacji sprzętu, wiele części zużywa się i niszczy, przez co konieczna może być ich wymiana. To kiedy podzespoły ulegną awarii, w dużej mierze zależy od sposobu wykorzystywania maszyny oraz przede wszystkim od częstotliwości konserwacji. W przypadku koparek istotne jest, aby wszystkie części ruchome miały odpowiednie smarowanie. W przeciwnym wypadku podzespoły mogą się zużyć i wówczas niezbędne będzie tulejowanie.

Czytaj dalejzestaw uszczelek górnych

Części do koparek – co warto wiedzieć?

O podstawowym zastosowaniu koparek z pewnością każdy niejednokrotnie słyszał. To sprzęt, który ułatwia wykonywanie większości robót ziemnych i niektórych prac budowlanych. Mało osób natomiast zdaje sobie sprawę, z czego tak naprawdę zbudowana jest koparka i jakie znaczenie mają jej poszczególne elementy konstrukcji. Mając taką świadomość, znacznie łatwiej będzie zdiagnozować awarię, podjąć właściwe czynności naprawcze oraz dobrać odpowiednie części zamienne.

Czytaj dalej